O mnie

 

Placdochromis electra LikomaCynotilapia pulpicanJak to najczęściej bywa w branży akwarystycznej, wszystkoCyprichromis zaczyna się od pasji. Ja rozpocząłem bardzo wcześnie, bo w wieku 3 lub 4 lat, od mieczyka w kilkulitrowym słoiku. Były to czasy, których nawet nie pamiętam, ale od tej pory zawsze miałem różne ryby w akwariach. Wraz z upływającym czasem zbiorników ciągle przybywało. Przełom nastąpił w latach 80-tych, kiedy to udało mi się zdobyć pierwsze pielęgnice z jeziora Malawi, ryby, o których wcześniej tylko czytałem na łamach czasopisma „Akwarium”.

 

Lamprologus ocellatusPyszczaki te tak mnie zauroczyły, że pomimo prób hodowli innych gatunków, zostały ze mną aż do teraz.

 

W międzyczasie byłem członkiem oddziałów PZA w Zabrzu i Chorzowie Batorym. Poznałem wielu zapalonych akwarystów, którzy wspierali moje hobby w momentach sukcesów i porażek. Wiele z tych przyjaźni przetrwało aż do dziś. Z tego powodu, po trzydziestu latach hobbystycznego zajmowania się rybami, w 2002 roku postanowiłem zająć się profesjonalnie hodowlą ryb. Oczywiście ryb z jezior Malawi i Tanganika.

 

Przy okazji dziękuję mojej Żonie za wyrozumiałość dla mojej pasji i liczne wyrzeczenia z jej strony przez te wszystkie lata.Protomelas taeniolatus Red Empress